سخن روز
 • رسول گرامی اسلام صلوات الله علیه و آله فرمودند: هرکس بشارت ماه ربیع الاول را به من بدهد من هم بشارت بهشت را به او می دهم .

سخن رهبر

بعضی ازاهل معرفت واهل سلوک معنوی معتقدند که ماه ربیع‌الاول به معنای حقیقی کلمه ربیع حیات است ربیع زندگی است زیرا در این ماه وجود مقدس پیامبرگرامی وهمچنین فرزند بزرگوارش حضرت ابی‌عبداللّه جعفربن‌محمدالصّادق ولادت یافته‌اند و ولادت پیغمبرسرآغازهمه‌ی برکاتی است که خدای متعال برای بشریت مقدرفرموده است.

آمار بازديد

بازديد امروز : 71
بازديد ديروز : 22
بازديد ماه : 377
بازديد ماه گذشته : 1747
افراد آنلاين : 3
کل بازديد : 368394

تبلیغات

    شهید عباس صادقی    فرزند علی محمد

    تاریخ شهادت : 1362
    محل شهادت : گیلان غرب

    تاریخ تولد : 1345
    محل تولد : قم

   شهيد عباس صادقي عليآبادي، اسفند 1345 در شهرستان قم، چشم به عالم هستي گشود. وي سومين فرزند خانواده بود و شور و شعف را براي والدينش به ارمغان آورد. او روشنايي چشمان پدر و اميد دل مادر بود. آنها از همان ابتداي تولد با نواختن نواي ايمان در گوشش، اراده کردند او را انساني وارسته به بار آورند. عباس از دوران کودکي وجودش سرشته با عطر محبت بود، زيرا شميم معطر حضورش او را محبوب دل اقوام و آشنايان ميکرد. با قدم نهادن به مدرسهي محمديه قم، عطش فراگيري علم و دانش در او نمايان بود.

    عباس، ضمن آموختن آموزههاي انسانساز دين اسلام، همراه پدر با فضاي معنوي مسجد عمار و ياسر، خوي گرفت و راستي و درستکاري را بناي رشد و تکامل خود دانست. عباس، مراتب تحصيلي علم را در مقطع ابتدايي به اتمام رساند و به دليل وجود پارهاي مشکلات از ادامهي تحصيل باز ماند و سپس در کارگاه کابينتسازي مشغول به کار شد. عباس صادقي، جواني مومن، پارسا و شجاع بود. وي قدي بلند و اندامي ورزيده داشت و در ايام عزاداري و سوگواري سالار شهيدان با عشق و ارادتي خالصانه علَم بر دوش ميگرفت و فرياد يا حسين(ع) او اشکها را از ديدگان جاري ميساخت. عباس با آنکه در دوران پيروزي انقلاب اسلامي نوجواني بيش نبود اما به جهت پيگير شدن جريان و تحولات سياسي و اجتماعي جامعه، پس از فروپاشي حکومت ظالم شاهنشاهي در مساجد و پايگاههاي بسيج حضور مييافت تا در صف مدافعان انقلاب و ياران امام(ره) باشد.

   هنوز نهال نوپاي انقلاب اسلامي محکم نشده بود که جنگ و تجاوز و تعدي از سوي رژيم منحوس بعث عراق بر کشورمان تحميل گرديد. آن روزها جنگ تحميلي، رزمنده ميخواست و ايثار و فداکاري تا نگذارند دشمنان ملعون، خاک پاک ميهن اسلاميمان را تصرف کنند. عباس که هنوز پانزده سالش بود، با اصرار فراوان توانست خود را به جبهههاي جنگ برساند و سال 1360 بعد از طي مراحل آموزش نظامي در پادگان پرندک تهران از طريق لشکر عليبنابيطالب، راهي مناطق عملياتي جنوب شد و به عنوان آرپيجيزن در جبههي اهواز مشغول به خدمت گرديد.

    شهيد عباس صادقي، مرد جنگ و جبهههاي نبرد شده بود و هرچه از حضورش در ميادين جنگ ميگذشت بر معرفت و کمالش افزوده ميشد. خانواده براي اينکه بيشتر فرزندشان را در کنار خود ببينند به وي پيشنهاد دادند ازدواج کند اما عباس زيرکتر از آن بود که خود را پاگير اميال دنيا نمايد. سرانجام، اين مرد لحظههاي بيقراري که آرام و قرار را از چشم دشمنان بعثي ربوده بود، در منطقهي عملياتي پنجوين عراق، پس از شروع مرحلهي سوم عمليات والفجر 4 آنچنان خوش درخشيد که تحسين همرزمانش را برانگيخت و سه روز بعد از شروع عمليات در 14/8/1362 بر اثر اصابت گلوله، به لقاء­ا... پيوست و ملکوتي شد و به جمع همرزمان شهيد خود در صحيفهي زرين ناميان گمنام پيوست.

 

«پاسدار خون شهيدان باشيد»

هستي، تنها همين نيست که با چشم ميبينيم و با حس ادراک ميکنيم. بلکه در وراي اين عالم محسوس، عوالمي وجود دارد که با چشم و نگاه ديگري بايد ديد، با چشم دل. و آن ناشنيدنيها را با گوش جان بايد شنيد. نبايد فقط سطح و ظاهر را شناخت، که عمق و ژرفايي هم هست. شهيد عباس صادقي عليآبادي، فقط پيش پاي خود را نديد و آفاق گستردهتر را با عمق وجودش درک نمود و به حقيقت ناب رسيد.

هر کاري ميکرديم تا شايد بتوانيم حال و هواي رفتن به جبهه را در او کمتر کنيم راه به جايي نداشت. عباس، تصميم خود را گرفته بود و به نوعي با فضا و صفاي جبههها مأنوس شده بود. يک روز با مشورت اعضاي خانواده قرار شد برادرم عباس را قانع کنيم تا ازدواج کند و با تشکيل زندگي مشترک، شايد احساس مسووليت در قبال همسر و فرزند، او را وادار کند از جبهه رفتن منصرف شود. وقتي مرخصي آمد و از سوي والدينمان به وي پيشنهاد شد ازدواج کند، با لبخندي گفت: من به اين دنيا هيچ وابستگي ندارم و ازدواج کردن برايم دست و پاگير خواهد شد و شايد مرا از جبهه دور کند.

 با جوابي که عباس داد، معلوم شد زيرکتر از همهي ما بود و از قبل نقشه و هدفمان را فهميده است. همهي اين کارها دليل محکمي داشت و آن اينکه عباس، گُل سر سبد خانواده بود و همه او را به گونهاي خاص دوست داشتند. متانت، وقار و ديانت وي، هر کسي را مجذوب خود ميکرد. تعهدش به امام و انقلاب، رعايت حقالناس و شعائر ديني، از صفات انفکاک ناپذيرش بود. آخرين باري که ميخواست به جبهه اعزام شود به پدرم سفارش کرد دوچرخهاي که استادکارش درکارگاه کابينتسازي به وي داده بود تا رفت و آمدش آسانتر شود را به وي پس بدهند، چون آن دوچرخه امانتي از سوي استادکارش بود که عباس نزد خود داشت و ميبايست امانت را به صاحب بر ميگرداند. هميشه به ما سفارش ميکرد با حجاب خود، پاسدار خون شهيدان باشيم و اين مقولهي مهم را به ساير خواهران انتقال دهيم و بگوييم که شهدا براي حفظ حجاب و دفاع از ناموس کشورشان در مقابل دشمن، جان فدا کردند.

بعد از شهادت برادرم عباس، يکي از همرزمانش نزد خانوادهي ما آمد و گفت: مدت زيادي بود که عباس در جبهه بود و مرخصي نميآمد. زمانيکه ما ميخواستيم به مرخصي بياييم به او ميگفتيم: عباس، خيلي وقت است که خانوادهات را نديدي بيا با ما برويم. عباس هم در جواب گفت: خبر دارم عملياتي در پيش است و نميخواهم اين فرصت را از دست بدهم. بعد از خداحافظي، ما براي مرخصي به شهرمان آمديم و وقتي که به خط برگشتيم با شنيدن خبر شهادت عباس از خود بيخود شديم و آه حسرت و افسوس از نهادمان برخاست، زيرا شايد اگر ما هم مثل عباس، رزم را به مرخصي ترجيح ميداديم، توفيق شهادت نصيب ما هم ميشد ولي اينجاست که آن جملهي معروف مصداق پيدا ميکند، «خداوند، گلچين است».

آري، شهيد عباس صادقي عليآبادي، باشوق سرخ و گامي بلند مردانه، چون کوه استوار در مناي عشق و مسلخ توحيد به خون نشست و با اذن برائت از مشرکين بر بام رفيع زمان، ماندگار شد و ميثاق خود را با مولايش حسين(ع) تجديد نمود و بهسوي کوي حضرت دوست و قافلهي نور هجرت کرد.

(راوي خواهر شهيد)

«فرازي از بيانات شهيد»

امروز كشور عزيزمان، اسلام و قرآن نيازمند ايثار و شهادت است. ملت ما بايد باهم همدل و وحدت داشته باشند. حامي و پشتيبان انقلاب و نظام باشند. اين راهي كه انتخاب كردهام با عشق و آگاهي تمام است و خوشحالم از اينكه جزو سربازان امام هستم و در جبههي اسلام با دشمنان ميجنگم و شهادت، برايم بهترين سعادت است.

 

 

 

شهداي علي آباد آثار تاريخي شخصیت ها
  • قلعه مورچان

   قلعه مورچان

   قلعه مورچان در 5کیلومتری روستای علی آباد واقع شده است
  • باغ امین الرعایا

   باغ امین الرعایا

   این خانه توسط پدر میرزا محمود (معروف به حاج آقا ) ساخته شده است
  • آب انبار آقا

   آب انبار آقا

   قدمت این آب انبار به 500 سال پیش میرسد که توسط آقا سید رضی ساخته شده است.که ایشان در 5 نسل قبل از خاندان حسینی نسبت داشته اند.در کنار این آب انبار یک کوچه سرپوشیده قرار داشته است که به نام گذر آقا معروف بوده است.
  • مسجد امام حسن عسگری

   مسجد امام حسن عسگری

   ساختمان مسجد دارای 700 سال می باشد.جایگاه مسجد در قلعه قدیم بوده است که آن قلعه در 750 سال پیش وجود داشته است.
  • منزل حاج علی وکیل

   منزل حاج علی وکیل

   منزل حاج علی وکیل دارای70 سال قدمت می باشد و در ساخت آن از اصول ناب معماری سنتی استفاده شده است.
  • منزل حاج حبیب وکیل

   منزل حاج حبیب وکیل

   منزل حاج حبیب وکیل دارای 75 سال قدمت می باشد و در ساخت آن از اصول ناب معماری سنتی استفاده شده است.
  • خانه عمارت

   خانه عمارت

   خانه عمارت
  • منزل ارباب(منزل شرافت خانم)

   منزل ارباب(منزل شرافت خانم)

   به خانه آقا حسین خانی معروف است و آن را میرزا محمود امین رعایا ساخته است و قدمت آن نزدیک 160 سال می باشد.
  • منزل اربابی

   منزل اربابی

   این خانه توسط محمد جعفر فرزند میرزا بابا در 160 سال پیش ساخته شده است.
  • امام زاده شاهزاده عباس

   امام زاده شاهزاده عباس

   این شاهزاده در 700 سال پیش به خاک سپرده شده است که از 8 پشت از فرزندان امام علی نقی می باشد.
  • منزل آقا رضا رعیت

   منزل آقا رضا رعیت

   این خانه در محله واحدی بوده است و توسط حسینعلی اسدالله قلی ساخته شده است که قدمت آن به 400 سال پیش میرسد.
  • منزل ذاکری

   منزل ذاکری

   این خانه بخشی از ساختمان خانه استاد حسین بوده است معروف به خانه آقایون بوده و حد فاصل این خانه و آب انبار گذری سرپوشیده که به گذر آقا معروف بوده است.
  • منزل حاج محمد صادقی و محمد قدیری

   منزل حاج محمد صادقی و محمد قدیری

   این خانه دارای 160 سال قدمت می باشد و توسط نصرالله کشاورز ساخته شده است.
  • منزل حسین ساعدی

   منزل حسین ساعدی

   این خانه توسط حاج قاسم ساخته شده که دارای قدمت حدود 500 سال می باشد.
  • منزل باقری

   منزل باقری

   این خانه بخشی از ساختمان خانه استاد حسین بوده است که در حال حاضر به سه خانه مسکونی تبدیل شده است.حدفاصل بین این خانه و آب انبار به گذر آقا معروف بوده است.
  • منزل ارباب

   منزل ارباب

   قدمت این خانه به 160 سال می رسد و توسط میرزا امین الرعایا ساخته شده است.

کلیه حقوق مطالب و عکس های سایت متعلق به شورای روستای علی آباد می باشد.

طراحی و برنامه نویسی: شرکت فناوری اطلاعات آیتیسا

Goup Code